Forums.ATC.no

Ano-Tech Computers => Minecraft => Arkiv => Emne startet av: Fiweman på 09. Februar 2011, 15:14 pm

Tittel: The Nether
Skrevet av: Fiweman09. Februar 2011, 15:14 pm
Jepp, Bukkit har åpnet muligheten for multiworld(?) i SMP, og Floyd har fiksa det. Så ikke klag fordi det var noen timer uten warp, nå kan du besøke Helvete og slåss mot de såkalte Pigmen

"Regler/informasjon om Nether i SMP":
1. Det jo ikke regler, men noe lignende.
2. Ikke bruk /region i Nether, det kan bli problematisk.
3. Finner du et sted der noen har laget en hule f.eks , ikke gjør noe der.

For å komme seg til det tøffe stedet med lava og flammer, skriver du /goto nether
For å komme tilbake, /goto normal

Mer dere burde vite? Tell me :D
Tittel: Sv: The Nether
Skrevet av: Floyd-ATC09. Februar 2011, 15:44 pm
Bare for å understreke det: Nether er farlig, man dør der. Eneste grunn til å oppsøke Nether er normalt for å få tak i materialer som kun finnes der (redstone, lightstone og gjørme)

Det kjøres ikke backup av Nether og ops/admins vil ikke hjelpe deg der på noen annen måte heller. Det vil også bli tillatt med PVP og monstre vil ikke bli nerfet i Nether. Kort sagt: Du kommer til å dø og miste tingene dine, og det du bygger der kommer til å bli ødelagt. Velkommen til helvete.


Liker du det ikke? Skriv "/goto normal" og kos deg med klassisk Minecraft.atc.no :-)
Tittel: Sv: The Nether
Skrevet av: Fiweman09. Februar 2011, 16:16 pm
Hellweek, prepare to die!

Lett at jeg lager meg base der :P
Tittel: Sv: The Nether
Skrevet av: Floyd-ATC09. Februar 2011, 22:01 pm
Bare ikke legg for mye arbeid i det, for Nether er ikke sikret hverken med backup eller noe annet... det kan like godt hende at de endrer noe så hele driten blir borte igjen :-D
Tittel: Sv: The Nether
Skrevet av: Fiweman09. Februar 2011, 22:14 pm
Mista det awesome stedet da serveren hang seg opp :p men nå skal jeg bare utforske netter :D
Tittel: Sv: The Buggy Nether
Skrevet av: Cybersyn10. Februar 2011, 16:03 pm
Har funnet en bug. Alle protects fra normal, kommer på de samme kordinatene i nether, dvs. hvis du protecter i normal, så kommer protecten på samme kordinat i nether, og hvis du protecter i nether (som ikke er lov) vil protecten komme på samme kordinater i normal, så da blir det enda mer problematisk.
Pluss at netherspawn er inni en block (en kiste), og /goto nether er i flammer, så man dør med en gang man kommer dit, men jeg har satt en warp /warp nether som er (nesten) trygg.
Tittel: Sv: The Nether
Skrevet av: Fiweman10. Februar 2011, 17:33 pm
Er klar over det med protect. Meningen med nether er jo ikke å "bygge seg et koselig hus, lage noen byer og starte butikk", men rett og slett å drepe hverandre.